Ulica Ogrodowa - trwają roboty budowlane

Rozpoczyna się kolejny etap największej inwestycji infrastruktury drogowej w Kętrzynie, czyli przebudowy ulicy Ogrodowej.  Wykonawcą prac jest firma „BUDOKOP. Zakończono roboty związane z kanalizacją sanitarną oraz deszczową.

Obecnie wykonawca jest w trakcie montażu linii oświetleniowej – to już 80% związanych z tym prac. Wykonywane są podbudowy zasadnicze dla jezdni, a także ustawiane krawężniki i związane z tym roboty brukarskie. Trwa również wykonanie nawierzchni chodników.

Remont ulicy Ogrodowej to inwestycja, na którą mieszkańcy czekali od lat. Cieszy fakt, że prace są już na tak zaawansowanym poziomie i krok po kroku zbliżamy się do finalizacji tego projektu.

Ponownie proszę mieszkańców o jeszcze odrobinę cierpliwości i zrozumienia. Już wkrótce będzie znacznie lepiej. Inwestycja ta umożliwi nie tylko korzystanie z nowej nawierzchni. Doświetlimy przejścia dla pieszych, będą nowe zjazdy, chodniki, ciąg pieszo-rowerowy i zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi. Będzie wygodniej, ale przede wszystkim bezpieczniej – podsumowuje burmistrz miasta Ryszard Niedziółka.

Budowa kanalizacji i przebudowa ul. Ogrodowej to jedna z najdroższych inwestycji w tej kadencji, ruszyła wraz z początkiem 2023 roku.

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 10 450 231,27 zł,  w tym:

• 8 450 000,00 zł Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych - edycja I
  • 2 000 231,27 zł Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych

CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 11 265 048,81 zł