Projekt pn. „Ochrona różnorodności biologicznej i rewaloryzacja parku ekologicznego w Kętrzynie”

Projekt pn.  „Ochrona różnorodności biologicznej i rewaloryzacja parku ekologicznego w Kętrzynie” Gmina Miejska Kętrzyn realizuje projekt pn. „Ochrona różnorodności biologicznej                             i rewaloryzacja parku ekologicznego w Kętrzynie”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020,  Osi priorytetowej  5 „Środowisko Przyrodnicze i racjonalne wykorzystanie zasobów”, działania 5.3  „Ochrona różnorodności biologicznej”. Głównym celem projektu jest ochrona różnorodności biologicznej i zachowanie naturalnych siedlisk występowania gatunków narażonych na antropopresję na terenie Parku ekologicznego w Kętrzynie.  Dofinansowanie projektu z UE: 1 850 497,79 zł Okres realizacji projektu: od 28.07.2020r. do 31.12.2022r. Zakres projektu obejmuje m.in.: prace pielęgnacyjne zieleni, nasadzenia roślinne, budowę bieżni rekreacyjnych wraz z miejscami odpoczynku, bieżni sensorycznej,  budowę ekologicznego placu zabaw dla dzieci, kompostownika,  dostawę i montaż małej architektury, street workout, oczyszczenie istniejącego stawu, wykonanie łąk kwietnych, a także opracowanie aplikacji mobilnej, umożliwiającej gry edukacyjne oraz pozyskanie informacji nt. gatunków roślin i zwierząt na terenie Parku i wykonanie systemu monitoringu przyrodniczego, nadzór inwestorski oraz działania związane z promocją projektu.  Projekt ma za zadanie uporządkować i zmodernizować infrastrukturę parku, co przyczyni się do rewaloryzacji tego miejsca oraz wpłynie pozytywnie na ukierunkowanie ruchu turystycznego, zatrzymując użytkowników w miejscach odpowiednio do tego przystosowanych.