Zaznacz stronę

11 listopada potrójna okazja do świętowania

11 listopada mieszkańcy Kętrzyna mają potrójną okazję do świętowania. Jednocześnie obchodzą bowiem Narodowe Święto Niepodległości, rocznicę nadania praw miejskich oraz Dzień św. Marcina – przy okazji którego organizowane są mazurskie morcinki.

Infografika z flagą Polski w tle.  11 likstopada w Kętrzynie. Narodowe Święto Niepodległości, 665- lat nadania Praw Miejskich Kętrzynowi. Godz. 11 - msza święta, w kościele św. Jerzego. 14:00 Morcinki na hali MOSIR przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a, 17:00 podsumowianie konkursu Pejzaż Polski w Galerii Rast Artli

O godz. 11:00 zapraszamy Państwa na mszę świętą, która odbędzie się w Bazylice Św. Jerzego, po mszy złożenie kwiatów pod pomnikiem na Placu Armii Krajowej.
O godzinie 14:00, na hali Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, przy ul. Kazimierza Wielkiego 12a, rozpoczniemy XV Mazurskie Morcinki pod hasłem: „Muzyka łagodzi obyczaje”
W programie:
– występy artystyczne
– degustacja mazurskich potraw
– wróżenie z nogi gęsi
– koncert w wykonaniu orkiestry akademickiej UWM z Olsztyna
O godz. 17:00 zapraszamy do Galeria RastArt na uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Pejzaż Polski” połączone z otwarciem wystawy 
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.