Zaznacz stronę

11 listopada – XV Mazurskie MORCINKI „Muzyka Łagodzi Obyczaje”

11 listopada mieszkańcy #Kętrzyn mają potrójną okazję do świętowania.

Jednocześnie obchodzą bowiem Narodowe Święto Niepodległości, rocznicę nadania praw miejskich oraz Dzień św. Marcina – przy okazji którego organizowane są mazurskie Morcinki.

Burmistrz Miast Ryszard Henryk Niedziółka oraz Stowarzyszenie Konik Mazurski serdecznie zapraszają na
XV MAZURSKIE MORCINKI pod hasłem „Muzyka łagodzi obyczaje”, które odbędą się 1️⃣1️⃣ listopada (piątek) o godz. 1️⃣4️⃣ : 0️⃣0️⃣ w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kazimierza Wielkiego 12 A.

👉Wstęp wolny.

Tegoroczne hasło, które przyświeca wydarzeniu to „Muzyka łagodzi obyczaje”, a więc w programie obowiązkowo znajdzie się wyjątkowa oprawa muzyczna. Wspólną zabawę na ludową nutę przygotował zespół taneczno-śpiewaczy „Sokolica” z Sokolicy.
Głównym punktem wieczoru będzie koncert Orkiestra Akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyrygentem orkiestry jest Rafał Krauze. W swoim szerokim repertuarze orkiestra posiada kompozycje tradycyjne, związane z życiem Uczelni i regionu, marsze orkiestrowe, a także utwory rozrywkowe, filmowe, czy jazzowe.
Na scenie wystąpią również lokalni artyści ze Studia Wokalnego „Sukces” Zespół Sukces Mrągowo prowadzonego przez Agatę Dowhań i Mariusza Garnowskiego. Grupa niedawno wróciła ze słonecznej Grecji, gdzie zdobyła nagrodę Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca.
Jak przystało na MORCINKI 2022 – MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE nie zabraknie także elementów mazurskiej tradycji związanej z wróżeniem z kości pieczonej gęsi, prezentacji wyrobów rękodzielniczych czy degustacji potraw. Całość wydarzenia odbędzie się na Hali Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie od godz. 14:00.

Wstęp wolny

11 listopada mieszkańcy #Kętrzyn mają potrójną okazję do świętowania. Jednocześnie obchodzą bowiem Narodowe Święto Niepodległości, rocznicę nadania praw miejskich oraz Dzień św. Marcina – przy okazji którego organizowane są mazurskie Morcinki.  Burmistrz Miast Ryszard Henryk Niedziółka oraz Stowarzyszenie Konik Mazurski serdecznie zapraszają na XV MAZURSKIE MORCINKI pod hasłem „Muzyka łagodzi obyczaje”, które odbędą się 1️⃣1️⃣ listopada (piątek) o godz. 1️⃣4️⃣ : 0️⃣0️⃣ w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kazimierza Wielkiego 12 A.  👉Wstęp wolny.  Tegoroczne hasło, które przyświeca wydarzeniu to „Muzyka łagodzi obyczaje”, a więc w programie obowiązkowo znajdzie się wyjątkowa oprawa muzyczna. Wspólną zabawę na ludową nutę przygotował zespół taneczno-śpiewaczy „Sokolica” z Sokolicy. Głównym punktem wieczoru będzie koncert Orkiestra Akademicka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dyrygentem orkiestry jest Rafał Krauze. W swoim szerokim repertuarze orkiestra posiada kompozycje tradycyjne, związane z życiem Uczelni i regionu, marsze orkiestrowe, a także utwory rozrywkowe, filmowe, czy jazzowe. Na scenie wystąpią również lokalni artyści ze Studia Wokalnego „Sukces” Zespół Sukces Mrągowo prowadzonego przez Agatę Dowhań i Mariusza Garnowskiego. Grupa niedawno wróciła ze słonecznej Grecji, gdzie zdobyła nagrodę Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca. Jak przystało na MORCINKI 2022 - MUZYKA ŁAGODZI OBYCZAJE nie zabraknie także elementów mazurskiej tradycji związanej z wróżeniem z kości pieczonej gęsi, prezentacji wyrobów rękodzielniczych czy degustacji potraw. Całość wydarzenia odbędzie się na Hali Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie od godz. 14:00. Wstęp wolny