Zaznacz stronę

Pomóżmy 8 – miesięcznej Adelce

Współpraca Kętrzyna z zagranicą obejmuje kilka obszarów, m.in. oświatę kulturę, turystykę sport i gospodarkę. Jedynym z miast partnerskich Kętrzyna jest Włodzimierz Wołyński, miasto na Ukrainie, z którym umowa o partnerstwie została podpisana 15 maja 1999r. Miasta nie tylko wymieniają się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami z zarzadzania miastem, ale są także wsparciem w różnych sytuacjach losowych.

I właśnie teraz nasze miasto partnerskie potrzebuje silnego wsparcia – wsparcia nie tylko od kętrzyńskiego samorządu, ale także mieszkańców miasta Kętrzyn. Potrzebna jest pomoc dla małej mieszkanki Włodzimierza Wołyńskiego, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA typu 1 – najbardziej agresywną postać okrutnego przeciwnika, który każdego dnia okrada dziecko z sił. Ośmiomiesięczna Adelka Motenko przyjechała wraz z rodzicami do Polski, by szukać ratunku w nierównej walce o życie, bowiem na Ukrainie nie ma możliwości leczenia.

Jednorazowa terapia genowa zatrzymuje tę śmiertelną chorobę. Kosztuje jednak blisko 10 milionów złotych. Jest to suma nieosiągalna dla rodziców Adelki, dlatego zwracają się o pomoc do ludzi dobrego i wrażliwego serca, by jak najszybciej wdrożyć leczenie. Upływający czas nie sprzyja, bo lek może być podany jedynie do ukończenia 2 roku życia.

Swoją cegiełkę można dołożyć na stronie Fundacji Siepomaga pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/adelka

lub za pośrednictwem licytacji na facebook’owej grupie „Licytacje dla Adelki Motenko” pod linkiem:
https://www.facebook.com/groups/137672367759820

Środki z licytacji całkowicie zasilą konto Adelki.

W imieniu rodziców Adelki oraz zaprzyjaźnionego Miasta Partnerskiego – Włodzimierza Wołyńskiego zwracamy się z prośbą o pomoc. Każde udostępnienie informacji też będzie wielką pomocą, gdyż pozwoli dotrzeć do większej liczby osób dobrej woli. Liczy się każdy gest, każda złotówka i czas … Pokażmy, że mamy wielkie serca.

 

zdjęcie przedstawia kilkumiesięczne dziecko, obok zdjęcie dziecka na rękach taty

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast