Zaznacz stronę

Delegacja z Chin w Kętrzynie.

Spotkania w Kętrzynie to kolejny punkt programu polsko-chińskiego forum gospodarczego organizowanego przez Warszawską Izbę Gospodarczą.

Inwestuj na Mazurach

Grupa pod przewodnictwem pani Hui Chen, dyrektor CEATEC, zainteresowana była nawiązaniem kontaktów handlowych, możliwościami współpracy gospodarczej postrzeganej nie tylko z perspektywy Warszawy. Stąd wyjazd na Mazury, do Kętrzyna realizującego projekt Invest In Kętrzyn.

Warszawska Izba Gospodarcza wspiera inicjatywy gospodarcze gospodarzy i przedsiębiorców Kętrzyna. W sobotę 13 kwietnia przedstawili oni ofertę miasta i powiatu. Burmistrz Ryszard Niedziółka wśród działań sprzyjających rozwojowi biznesu wymienił m.in. obniżanie podatków, opieką nad nowopowstającym firmami oraz działania promujące biznes, w tym współpracę z Warszawską Izba Gospodarczą.

Goście pytali m.in. o obecność chińskich firm w regionie, jakiego rodzaju przedsięwzięcia byłyby dobrze widziane, jakie są możliwości transportu towarów do i z Kętrzyna. Dyrektor Hui Chen przedstawiła szanse , jakie daję partnerska współpraca z dobrymi chińskimi firmami. Zachęcała do obecności na targach eksportu w Szanghaju, podkreślając że gospodarze pokrywają część opłat.

Spółka z rozmachem

Odpowiedź na pytanie jakie branże napędzają gospodarkę w Kętrzynie, dała wizyta w spółce Magnetic System Technology. Firma (występująca na rynku pod marką MST) działa w branży elektronicznej i zajmuje się produkcją komponentów do przemysłu oświetleniowego. Pozycje firmy przedstawił prezes Jarosław Sachryń, jednocześnie szef Rady Biznesu w Kętrzynie.

Głównym profilem działalności MST jest produkcja komponentów do przemysłu oświetleniowego. W tym roku firma planuje uruchomić produkcję zasilaczy LED wysokiej mocy (m.in. 500W) do oświetlenia sportowego i oświetlenia terenów zewnętrznych.

Firma zatrudnia około 280 pracowników. Oferuje swoje produkty na rynku krajowym i międzynarodowym. Komponenty sprowadza np. z Chin.
Prowadzi też prace badawcze w innych segmentach produkcji, miedzy innymi nad uruchomieniem innowacyjnego silnika

W sobotę, 13 kwietnia Kętrzyn odwiedziła delegacja z Chin. To jeden z kolejnych efektów kampanii Invest in Kętrzyn, zainicjowanej na początku roku przez Miasto Kętrzyn.

Opublikowany przez Telewizja KTK Poniedziałek, 15 kwietnia 2019