Zaznacz stronę

Projekt „Invest in Kętrzyn” zaprezentowany warszawskim przedsiębiorcom.

Warszawska Izba Gospodarcza wspólnie z samorządem Kętrzyna 23 lutego promowała projekt gospodarczy „Invest In Kętrzyn”.  W tym celu zorganizowana została w Warszawie  w hotelu „Gromada”  konferencja (pierwsza odbyła się  przed miesiącem w Kętrzynie),  w trakcie której władze samorządowe Kętrzyna  i powiatu kętrzyńskiego zaprezentowały  m.in. ofertę atrakcyjnych gruntów, możliwości  inwestycyjne w Kętrzynie i powiecie kętrzyńskim ale przede wszystkim informację o działających firmach i ich produktach,  ulgach i wsparciu przez samorząd, dotacjach i pożyczkach.  Z kolei firmy i przedsiębiorcy z Kętrzyna oraz regionu  mogły zaprezentować swoje  materiały promocyjne.

Tym razem, druga konferencja  dotycząca projektu „Invest In Kętrzyn” odbyła się w Warszawie w  hotelu „Gromada”, a towarzyszyło jej hasło „Potencjał gospodarczy Kętrzyna, a wsparcie biznesu”.

Dlaczego w Warszawie?  – Warszawa to jest nasze okno na świat. Współpracując z Warszawską Izbą Gospodarczą chcemy pokazać wszystkim, że jest takie miasto jak Kętrzyn mające potencjał inwestycyjny, do którego warto przyjechać. Cieszy mnie również obecność mediów warszawskich, bo to one o tym będą szeroko informować . Być może wtedy inni zauważą, że warto inwestować w Kętrzynie i powiecie kętrzyńskim – odpowiada zastępca Burmistrza Miasta Maciej Wróbel.

Warszawska konferencja miła  służyć  między innymi zaprezentowaniu potencjału inwestycyjnego miasta . O tym, jaki jest  ten potencjał i  co oferuje Kętrzyn przedsiębiorcom mówił Burmistrz Miasta Kętrzyn  Ryszard Niedziółka posługując się przygotowaną prezentacją. Zaznaczył również, że jedną z istotnych elementów współpracy, którą samorząd kętrzyński ma do zaoferowania to partnerstwo  publiczno-prawna (PPP – współpraca pomiędzy jednostkami samorządowej a podmiotami prywatnymi w sferze usług publicznych – red.).

Działania samorządu kętrzyńskiego bardzo pozytywnie ocenił  Marek Traczyk – Prezes Warszawskiej Izby Gospodarczej dodając przy tym, że Warszawska Izba Gospodarcza chciałby kontynuować współpracę z kętrzyńskim samorządem z uwagi na fakt, że współpraca samorządu terytorialnego  i gospodarczego jest fundamentem rozwoju.

– Gratuluję samorządowi miasta Kętrzyn. Współpraca pomiędzy samorządem  terytorialnym i gospodarczym to tak naprawdę fundament rozwoju gospodarczego. Bez tej współpracy nie ma inwestowania i nie ma rozwoju. Chcemy kontynuować tę współpracę z Kętrzynem i samorządem terytorialnym. Wprawdzie jesteśmy  Warszawską Izbą Gospodarczą, ale jesteśmy otwarci na współpracę z samorządami w całej Polsce – podkreślił prezes Traczyk .

Obecnych na konferencji przedstawicieli firm warszawskich (i nie tylko warszawskich, bo w konferencji uczestniczyli także goście z Wrocławia- red.) bardzo zainteresowała prezentacja  dotycząca życia gospodarczego w Kętrzynie i powiecie kętrzyńskim , a w szczególności firm działających na tym terenie i ich współpraca z samorządem .  Obecnym zostały przybliżone między innymi takie firmy i ich produkty jak:  Philips,  Magnetic Systems Technology, Weda, Warmia , Pasieka Pucer,  Majonezy, Naturlen , Hotel Koch, City Club, Mazurolandia,  Doroszko czy Port Lotniczy „Mazury”.

 

Czy konferencja warszawska przyniesie efekty w postaci zacieśnienia współpracy regionu mazowieckiego  z samorządem Kętrzyna i powiatu okaże czas. W rozmowach kuluarowych wielu z przedsiębiorców kętrzyńskich już nawiązało pierwsze kontakty. Przedsiębiorców z Mazowsza interesowały między innymi  sprawy związane z turystyką i ekologią na Mazurach. Stąd też chociażby Pasieka Pucer  już od pierwszych chwil znalazła się w centrum uwagi. W czasie briefingu prasowego padały także pytania dotyczące chociażby żywności ekologicznej,  jak zachęcić młodych przedsiębiorców do inwestowania oraz tzw. małego ruchu granicznego  (MRG) i jego wpływu na życie gospodarcze w pobliżu granicy z Rosją. Odpowiedzi na pytania udzielali Burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka oraz Starosta Powiatu Kętrzyńskiego Michał Kochanowski.   Padły też istotne deklaracje dotyczące kontynuacji kontaktów  pomiędzy samorządami kętrzyńskimi a Warszawską Izbą Gospodarczą.

Źródło http://www.nmketrzyn.pl/2019/02/projekt-invest-in-ketrzyn-zaprezentowany-warszawskim-przedsiebiorcom/

Zapraszamy do fotorelacji zamieszczonej na stronie Warszawskiej Izby Gospodarczej

Biznesowa oferta Kętrzyna