Dnia 30 listopada 2023 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Kętrzynie została podjęta Uchwała Nr LXXIX/592/2023 w sprawie przystąpienia do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kętrzyn.

Gminny Program Rewitalizacji Miasta Kętrzyn  obejmował będzie obszar rewitalizacji wyznaczony Uchwałą Nr LXXVIII/579/2023 Rady Miejskiej w Kętrzynie z dnia 26 października 2023r. w r. w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. (Dziennik Urzędowy Województwa Warmińsko- Mazurskiego z 2023 poz. 5476).

Podstawowym celem sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji jest zaplanowanie kierunków działań służących eliminacji lub ograniczeniu negatywnych zjawisk społecznych, gospodarczych, przestrzenno-funkcjonalnych, technicznych bądź środowiskowych, zidentyfikowanych na obszarze wskazanym do rewitalizacji.