Zaznacz stronę

Namów Kętrzyniaka – niech zamawia u swojaka!

Namów Kętrzyniaka – niech zamawia u swojaka – pomóżmy przetrwać kętrzyńskim firmom!

Namów Kętrzyniaka – niech zamawia u swojaka – to hasło kampanii Miasta Kętrzyn, której celem jest pomoc lokalnym przedsiębiorcom. Obecnie firmy zmagają się ze skutkami wprowadzonych obostrzeń, wynikających z drugiej fali pandemii koronawirusa. Większość z nich dotknął znaczny spadek dochodów ponieważ mniej klientów korzysta z ich usług. Restauracje i wszystkie punkty gastronomiczne nie mogą przyjmować klientów na miejscu, a jedynie realizować zamówienia na wynos czy dowozy. W tym trudnym czasie Miasto Kętrzyn rusza z kampanią wspierającą lokalne biznesy. Celem jest wzrost świadomości dotyczącej trudności z jakimi zmaga się spora część firm oraz zachęcenie lokalnej społeczności do wspierania kętrzyńskich przedsiębiorców, np. poprzez zakupy w lokalnych sklepikach, korzystaniu z dostępnych usług, czy wreszcie zamówienie posiłków u lokalnych restauratorów.

– Wiele restauracji, kawiarni czy barów może nie przetrwać kolejnego lockdownu. Wesprzeć może ich jednak każdy – wystarczy, w miarę swoich możliwości, zamówić coś na wynos lub dowóz. Dlatego startujemy z naszą akcją Namów Kętrzyniaka – niech zamawia u swojaka i namawiamy mieszkańców Kętrzyna do pomocy. Każdego, kto ma taką możliwość i może przeznaczyć na to choć symboliczną kwotę zachęcamy do zamawiania u kętrzyńskich restauratorów. Nie ważna jest kwota, ważne by robić to regularnie, pokazać solidarność  – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. – Pamiętajmy też o pozostałych branżach, bowiem większość przedsiębiorców do tej pory zmaga się ze skutkami wiosennego zamknięcia gospodarki. Zachęcam wszystkich mieszkańców do wspierania naszych przedsiębiorców. Róbmy zakupy w naszych lokalnych sklepach, korzystajmy z usług oferowanych przez firmy z Kętrzyna – dodaje. Zjednoczmy siły, tak by jedni mogli liczyć na drugich. Tylko wspólnie uda nam się przetrwać ten trudny czas. – podkreśla burmistrz.

Chcesz pomóc ulubionej, kętrzyńskiej restauracji lub innej firmie? Zamów jedzenie, zrób zakupy w osiedlowym sklepiku, pstryknij zdjęcie i „podziel się” w mediach społecznościowych (Facebook, Instagram), oznaczając wpis hasztagiem #ZamowUSwojaka #WzywamyPosiłki #WspieramySwoje i podaj dalej!

 

Prowadzisz restaurację, bar, kawiarnie, sklep lub inny punkt usługowy i Twoja firma jest zarejestrowana w Kętrzynie? Napisz maila zamowuswojaka@miastoketrzyn.pl a firma pojawi się na stronie Miasta Kętrzyn

Lista restauratorów biorących udział w akcji znajduje się na stronie Urzędu Miasta Kętrzyn, pod linkiem www.miastoketrzyn.pl/zamowuswojaka

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast