Zaznacz stronę

Miasto zakupiło nowy samochód do przewozu niepełnosprawnych

Ma dziewięć miejsc, pomieści też dwa wózki inwalidzkie. Przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych Renault Trafic trafił na wyposażenie Miasta Kętrzyn. Bus został zakupiony przy wsparciu finansowym w ramach „Programu wyrównywania różnic między Regionami III” z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Koszt zakupu pojazdu to 150 tys. zł, z czego pozyskane wsparcie z PFRON wynosiło 80 tys. zł. Celem projektu jest realizacja prawa osób niepełnosprawnych do przemieszczania się poprzez likwidacje barier transportowych uniemożliwiających lub utrudniających im funkcjonowanie w życiu społecznym i zawodowym, a tym samym umożliwienie dostępu do dóbr i usług oraz wszechstronnej rehabilitacji w Kętrzynie.

-Samochód pozwoli na przewóz dzieci niepełnosprawnych uczęszczających do szkół na terenie miasta, ale także osób niepełnosprawnych. Jego zakup to nie tylko w kwestia transportu mieszkańców. To forma zapobiegania wykluczeniu ze względu na ograniczenia ruchowe i szansa na wyjście z domu oraz pełne korzystanie z usług społecznych i zdrowotnych – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. Tym zakupem podnosimy standard obsługi opiekuńczej naszych dzieci i mieszkańców miasta. Pojazd ten poprawi komfort podróży i będzie służyć przez wiele kolejnych lat – dodaje.

 

Wysłużony pojazd, który do tej pory przewoził osoby niepełnosprawne pozostaje w dyspozycji miasta i będzie służył innym jednostkom.

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast