Zaznacz stronę

KĘTRZYN KUPI RESPIRATORY DLA SZPITALA

 Burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka zdecydował o przeznaczeniu z budżetu miasta 300.000 złotych na zakup respiratorów i innego sprzętu medycznego dla miejscowego szpitala. Wniosek w tej sprawie stanie na najbliższej sesji Rady Miasta.

 

 – W związku z zagrożeniem koronawirusem i brakiem respiratorów w szpitalach w całym kraju, taka decyzja wydaje się naturalna, bo ponad wszystko najważniejsze jest bezpieczeństwo naszych mieszkańców – mówi Ryszard Niedziółka.

 Jak dodaje burmistrz Kętrzyna, władze miasta obserwują wszystko co dzieje się wokół stanu zagrożenia koronawirusem i dostrzegają problemy sprzętowe placówek medycznych. Jednak należy zauważyć, że ten stan też się zmienia, bo pomoc płynie z różnych stron.

 – Chcemy pomóc, ale nie będziemy sami decydować jakie są priorytety aby nie tworzyć chaosu. Widziałem korespondencję szefa WOŚP Jurka Owsiaka z Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim, gdzie WOŚP czeka wskazanie konkretnych potrzeb przez odpowiednie służby odpowiedzialne za walkę z tą epidemią – mówi burmistrz Kętrzyna.

 Idąc tym śladem, przenosząc to na nasze lokalne warunki, miasto postanowiło zarezerwować w budżecie kwotę 300 tys zł z przeznaczeniem na dosprzętowienie szpitala powiatowego w tym trudnym czasie.

 – Szpital to jest nasz ,,front office’’ w walce z wirusem – mówi Ryszard Niedziółka. –  I to szpital wskaże dokładne potrzeby, jaki to będzie sprzęt, ile respiratorów, a ile innych urządzeń – dodaje włodarz.

 Przykładów jest więcej. Burmistrz rozmawiał z prezesem jednego z dużych zakładów pracy w mieście, który za chwilę będzie miał do zaoferowania jeden z podstawowych sprzętów ochrony. To – zdaniem burmistrza oznacza, że niektóre potrzeby powoli są zaspokajane.

 

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast