Zaznacz stronę

APEL BURMISTRZA KĘTRZYNA DO MIESZKAŃCÓW MIASTA

Od 25 marca Rząd wprowadza radykalne zaostrzenia spowodowane rozprzestrzenianiem się wirusa SARS – COV – 2.Nowe restrykcje dotyczą:

– ograniczenia w przemieszczaniu się z wyjątkiem drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z wirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego.- zakazu zgromadzeń powyżej 2 osób z wyłączeniem członków rodziny.Biorąc odpowiedzialność za zdrowie oraz życie mieszkańców Burmistrz Kętrzyna wystosował apel do lokalnej społeczności o poważne potraktowanie polecenia Premiera.
– Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni by zminimalizować zagrożenie rozprzestrzeniania się koronawirusa – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. – Proszę zatem Mieszkańców o pozostanie w domach! Osoby starsze i samotne mogą skorzystać z pomocy wolontariuszy przy robieniu zakupów – numer infolinii to 89 751 48 89 – dodaje.

Władze Kętrzyna nadal wstrzymują funkcjonowanie komunikacji miejskiej,zwiększają możliwości patrolowe Straży Miejskiej, a także utrzymują zakaz wstępu do urzędu i miejskich jednostek. Ponadto proszą by wszyscy,którzy mają do wykonania opłaty w kasie odłożyli to na później.- Nikt nie będzie Państwa wzywał to uregulowania tych należności,zrobicie to wtedy gdy sytuacja z epidemią się uspokoi. Dziś najważniejsze jest nasze zdrowie. – zapewnia burmistrz.Włodarz w trosce o zdrowie mieszkańców zdecydował również o wyasygnowaniu 300 tysięcy złotych na zakup sprzętu do Powiatowego Szpitala w Kętrzynie.

Link do oświadczenia Burmistrza:
https://www.facebook.com/miasto.ketrzyn/videos/1161805114160418/?epa=SEARCH_BOX

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast