Zaznacz stronę

BĘDZIE OBWODNICA KĘTRZYNA

 
 
 

 

 

Wczoraj wieczorem burmistrz Kętrzyna poinformował mieszkańców o rozpoczęciu procesu budowy obwodnicy miasta. Wszystko dzięki doskonałej współpracy z władzami województwa.

 

  • Jest mi niezmiernie miło poinformować Państwa, że dzięki naszej bardzo dobrej współpracy z zarządem województwa warmińsko-mazurskiego, po wielu rozmowach i ustaleniach, rozpoczynamy proces budowy obwodnicy Kętrzyna! – powiedział Ryszard Niedziółka. – To szansa na rozwój naszego miasta, na nowe tereny inwestycyjne i doskonałe skomunikowanie miasta z resztą regionu – dodał burmistrz.

Zarządem Dróg Wojewódzkich w Olsztynie ogłosił już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy obwodnicy.

  • Co dla nas ważne na tym etapie nie ponosimy żadnych kosztów, a wartość samej dokumentacji to kilkaset tysięcy złotych – mówi burmistrz.

Obwodnica połączy ze sobą drogę wojewódzką Kętrzyn – Mrągowo z drogą wojewódzką nr 594 (Bisztynek – Kętrzyn), dalej z drogą nr 592 (Bartoszyce – Kętrzyn), aż po drogę wojewódzką nr 591 z Kętrzyna w stronę Barcian i granicy Państwa.

W ramach zamówienia powstanie projekt budowlany z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami administracyjnymi oraz projekt wykonawczy wraz ze specyfikacjami technicznymi. Składanie ofert mija 9 marca, a wykonawca będzie miał 20 miesięcy na realizację zadania.

  • To dla nas wielka szansa i wypełnienie mojego zobowiązania wobec Kętrzynian z kampanii wyborczej – przypomniał burmistrz. – Sama droga to początek zmian, bo ona spowoduje wzrost atrakcyjności Kętrzyna pod wieloma względami. Opłacać się tu będzie inwestować, a to da nowe miejsca pracy i wpływy z podatków.

Drogowy boom w naszej części regionu będzie spory. Budowana będzie szesnastka z Borek Wielkich do Mrągowa. Do Kętrzyna skróci się więc droga ze stolicy regionu. Z kolei rząd ogłosił właśnie plan budowy 100 obwodnic, ale dotyczy to tylko dróg krajowych. Burmistrz podziękował także wicemarszałkowi Marcinowi Kuchcińskiemu i dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich Waldemarowi Królikowskiemu za wsparcie tego projektu.

 

CAŁE WYSTĄPIENIA BURMISTRZA

Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast