Zaznacz stronę

W przypadku strajku, dzieci nie zostaną bez opieki.

DZIECI NIE ZOSTANĄ BEZ OPIEKI
 
Dzieci, których rodzice zdecydowali posłać do szkół w czasie planowanego strajku, nie zostaną bez opieki. Pracować z nimi będą niestrajkujący nauczyciele, dyrektorzy szkół i pracownicy instytucji kultury. Egzaminy w prawie wszystkich szkołach nie są też zagrożone. W tej chwili jeszcze nie jest pewne czy odbędą się w SP nr 3, ale sytuacja jest dynamiczna.
 
Zastępca burmistrza Kętrzyna poinformował dziś na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, że planowany strajk odbędzie się we wszystkich szkołach podstawowych.
 
– Wyraźnie zaznaczam, że dzieci nie zostaną bez opieki. Jednocześnie pragnę podkreślić, że jako samorząd rozumiemy nauczycieli i ich postulaty – powiedział Maciej Wróbel. – Wiemy, że jest to dla nich także bardzo trudne, że w ten sposób, odchodząc od szkolnych ławek, muszą walczyć o swoją przyszłość – dodał zastępca burmistrza Kętrzyna.
 
Większość rodziców zdecydowała się na czas strajku nie puszczać dzieci do szkół. W SP1 będzie dzieci 30, w SP3 – 8, SP4 – 2, SP5 – 4. Warto dodać, że od 10 kwietnia kiedy rozpoczynają się egzaminy, uczniowie klas młodszych mieli i tak zaplanowany czas wolny – bez zajęć szkolnych. Takie świąteczno-egzaminacyjne ferie potrwają do 23 kwietnia. Ze wcześniej składanych deklaracji wynika, że zdecydowana większość rodziców w tym czasie zajmie się swoimi pociechami.
 
– Liczymy na to, że uda się osiągnąć kompromis i do strajku w ogóle nie dojdzie, ale ta informacja znając historię może się pojawić nawet w ostatniej chwili – dodał Maciej Wróbel.
 
Jeśli nie dojdzie do porozumienia związkowców z rządem, strajk rozpocznie się 8 kwietnia. Strajkować nie będą kętrzyńskie przedszkola.
 

Zastępca Burmistrza Miasta Ketrzyn Maciej Wróbel i Naczelnik Wydziału Oświaty ,Promocji i Rozwoju Daria Zecer podczas briefingu prasowego.
Rozmiar czcionki
Wysoki kontrast