Konferencja – Potencjał gospodarczy Kętrzyna a wsparcie biznesu.

Przyjdź, dowiedz się, rozwiń swój biznes

Miasto Kętrzyn i Powiat Kętrzyński zapraszają do udziału w konferencji w ramach kampanii Invest In Kętrzyn. Pierwsza adresowana do rodzimych firm pod hasłem „POTENCJAŁ GOSPODARCZY A WSPARCIE BIZNESU” odbędzie się 17 stycznia 2019 r. (czwartek) o godz. 11:00 w Hotelu Koch w Kętrzynie. Udział z niej jest bezpłatny.

Konferencja skierowana jest do przedsiębiorców z powiatu kętrzyńskiego oraz instytucji wspierających biznes. Samorządom chodzi o to, aby w jednym miejscu skupić przedstawicieli instytucji wsparcia biznesu i przedstawić przedsiębiorcom oferty dotacji, pożyczek, gruntów inwestycyjnych i innych form wsparcia.

– Mamy świadomość, że samorząd nie może istnieć obok biznesu, musi żyć z nim w symbiozie, wspierać i dbać, bo to biznes działa na rozwój lokalnej gospodarki, a w przyszłości, gdy środki unijne nie będą już dostępne w tak dużym wymiarze, to właśnie biznes będzie motorem współpracy i partnerem gminy – mówi Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna.

Konferencja rozpocznie cykl działań mających na celu pobudzenie lokalnej gospodarki i stworzenie zachęty do inwestowania w Kętrzynie i Powiecie Kętrzyńskim.

– Kolejna konferencja odbędzie się w lutym w Warszawie, przygotowujemy ją wspólnie z Warszawską Izbą Gospodarczą, chcemy aby firmy z Kętrzyna mogły spotkać się z potencjalnymi klientami z Mazowsza – dodaje Maciej Wróbel, zastępca burmistrza Kętrzyna. – Kojarzenie biznesu to jeden z priorytetów tych działań, które sobie założyliśmy. Nie podpiszemy za nikogo kontraktu, bo nie możemy, ale możemy i powinniśmy pomagać lokalnym firmom w tym zakresie.

Chętnych przedsiębiorców do udziału w konferencji w Warszawie zapraszamy do kontaktu z Urzędem Miasta poprzez kontakt mailowy k.lizurej@miastoketrzyn.pl lub telefonicznie 731 606 838.

Konferencja w Kętrzynie będzie także okazją do wręczenia symbolicznych aktów powołania w skład Rady Biznesu przy Burmistrzu Kętrzyna. Rada będzie ciałem doradczym burmistrza w sprawach związanych z lokalnymi przedsiębiorstwami.

Partnerami działań władz samorządowych miasta i powiatu są – Warmińsko Mazurska Agencja Rozwoju Regionalnego, Warmińsko Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Warszawska Izba Gospodarcza oraz Powiatowy Urząd Pracy.

Konferencja dla przedsiębiorców

Invest in Kętrzyn. Cz. 1

Potencjał gospodarczy Kętrzyna a wsparcie biznesu”

17 stycznia 2019 r., Hotel Koch w Kętrzynie