Zaznacz stronę

Kętrzyn laureatem prestiżowej nagrody

Zwycięzców konkursu TOP Inwestycje Polski Wschodniej 2018 poznano w trakcie Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku, który odbył się 3 października. Wśród  laureatów był także Kętrzyn, który uhonorowano za budowę nowego żłobka i przedszkola  przy ul. Wierzbowej. Nagrodę odebrał osobiście burmistrz Krzysztof Hećman.

Nagrody w konkursie Top Inwestycje Polski Wschodniej 2018 roku trafiły do Stalowej Woli, Olsztynka, firmy Hillwood Polska, Ełku, Olsztyna, Kętrzyna, Lidzbarka Warmińskiego i powiatu lidzbarskiego, Białegostoku, Rzeszowa, Lublina oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Nagradzając wybrane inwestycje pokazano, jak dzięki mądrze pomyślanym i sprawnie przeprowadzonym przedsięwzięciom zmienia się gospodarczy i społeczny krajobraz regionu i jak rośnie jakość życia jego mieszkańców” – czytamy na stronie https://www.portalsamorzadowy.pl/

Jak zaznaczył Wojciech Kuśpik, prezes grupy PTWP (organizatora Kongresu), nagradzając wybrane inwestycje na terenie Polski Wschodniej chciano pokazać, jak dzięki mądrze pomyślanym i sprawnie przeprowadzonym przedsięwzięciom zmienia się „gospodarczy i społeczny krajobraz miast i gmin, jak rośnie jakość życia mieszkańców i jak w praktyce realizuje się dobre pomysły na rozwój makroregionu”.

– Musimy marzyć i musimy pracować. Musimy być ludźmi odwagi w podejmowaniu decyzji, ale musimy też budować Rzeczpospolitą samorządową. Budować siłę gmin we wspólnym porozumieniu. To inwestycja w rodzinę, ludzi młodych. Żeby zostali i tworzyli nową, innowacyjną Polskę. Żeby chciało im się chcieć, musimy im tworzyć warunki. Mam nadzieję, że to nie ostatnia tak rozumiana inwestycja w Kętrzynie i całym regionie – komentował odbierając nagrodę Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna.

fj/ Źródło: https://www.portalsamorzadowy.pl/ –   (Fot. PTWP)

Rozmiar czcionki